Jak zaplanować słodki stół pasujący do stylu wesela?

Jak zaplanować słodki stół pasujący do stylu wesela?

Słodki stół albo Candy bar to osobny stół, na którym znajdują się tylko słodycze. Pomysł na taki „bar" przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie cieszy się ogromną popularnością. Stanowi on nie tylko doskonałą dekorację sali weselnej, ale również przyciąga wszystkich miłośników pysznych słodkości.

Jakie słodycze wybrać na słodki stół?

Wybór odpowiednich słodyczy może wydawać się prosty, ale czy na pewno taki jest? Ilość możliwości jest ogromna i może w pewnym momencie odrobinę przytłoczyć. Dobrze jest więc ustalić pewne kryteria i to nimi się kierować w wyborze słodkości.

Na słodkim stole tak naprawę może znaleźć się mieszanka ręcznie pieczonych ciast, ciasteczek i cukierków z popularnymi, kupnymi słodkościami. Skoro to Wasz dzień i Wasze wesele, to możecie wystawić te słodycze i ciasta, które najbardziej lubicie. To z pewnością zawęzi wybór i ułatwi cały proces. A goście na pewno chętnie spróbują Waszych ulubionych babeczek!

Popularne słodycze, które warto wybrać:

 • Babeczki
 • Pączki
 • Makaroniki
 • Eklerki
 • Ptysie
 • Mini serniczki
 • Brownie
 • Bezy
 • Czekoladowe ciasteczka
 • Żelki
 • Cukierki
 • M&M’s
 • Oreo


Dekoracje na słodki stół

Słodki stół to nie tylko słodycze, ale odpowiednie dekoracje, które powinny pasować do wystroju sali. Pomocne mogą być różne podwyższenia i półeczki, na których układane są wybrane ciasta, babeczki czy pączki. Dzięki tym elementom, słodycze będą bardziej widoczne i lepiej dostępne dla gości.

Oprócz półeczek potrzebne także będą różne patery, słoiki, tacki oraz łopatki do nakładania. Na paterach można poukładać pokrojone wcześniej ciasta, ale także babeczki i makaroniki. Patera z idealnie poukładanymi makaronikami zrobi niesamowite wrażenie i z pewnością zachwyci gości.

Słoiki doskonale sprawdzą się do przechowywania różnych cukierków, żelków i mniejszych ciasteczek. Warto jednak zadbać o to, żeby przy słoikach znajdowały się odpowiednie łopatki. Ułatwią one nakładanie słodkości i pomogą w utrzymaniu czystości oraz higieny.

Na słodkim stole może także znaleźć się specjalny znak, tabliczka czy napis. Będzie on pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również informacyjną. Element ten można z łatwością dopasować do wybranego stylu wesela, żeby dobrze wkomponował się w wystrój sali.


Słodki stół, a styl wesela

Wybrany styl wesela znacząco wpływa na wygląd słodkiego stołu. Candy bar powinien bowiem pasować do wystroju sali. Jeśli ma on być atrakcją dla gości, to musi prezentować się nienagannie. Dotyczy to nie tylko obrusów czy zastawy, ale także samych słodyczy.

Jeśli na Waszym weselu dominują jakieś wybrane przez Was kolory, to słodkości powinny być do tego dopasowane. Wtedy efekt będzie najlepszy. Ale jeśli nie jest to możliwe, to oczywiście nic na siłę. Dla gości o wiele ważniejszy będzie smak samych słodyczy niż ich kolor.

Wesele vintage i retro

Wesela w stylu vintage czy retro mogą mieć słodkie stoły w różnych kolorach – w zależności od tego, na której dekadzie ubiegłego wieku się wzorujecie. Dobrym pomysłem może być także wykorzystanie słodyczy pochodzących właśnie z tamtego okresu. Będzie to idealne dopełnienie motywu przewodniego i dekoracji.

Wesele rustykalne

Styl rustykalny to przede wszystkim inspiracja naturą i przyrodą. Dominują tutaj stonowane odcienie brązów, zieleni, niebieskości czy czerwieni. Wybierając słodycze warto więc postawić na delikatne kolory. Dobrze sprawdzą się różne odcienie bieli czy delikatne róże. Warto też zdecydować się na dużą ilość owocowych dodatków.

Wesele glamour

Wesele w stylu glamour to przede wszystkim bogactwo zdobień, błyszczące dodatki oraz szyk i elegancja. Dekorując słodki stół glamour można zaszaleć z kolorami oraz z rodzajem słodyczy. Doskonale sprawdzą się eleganckie i wyszukane deserki, które zachwycą nie tylko smakiem, ale także wyglądem.


Słodki stół na weselu – podsumowanie

Decydując się na słodki stół na Waszym weselu musicie wybrać odpowiednie słodycze, kolory oraz dekoracje. Dzisiejsze Candy bary są nie tylko elementem dekoracji, ale również stanowią swego rodzaju atrakcję dla gości. Warto więc poświęcić chwilę i wszystko dobrze przemyśleć, a efekt będzie zachwycający!

O czym należy pamiętać decydując się na słodki stół:

 • Wygląd stołu powinien pasować do dekoracji
 • Możecie wybrać Wasze ulubione słodkości
 • Na słodkim stole mogą znaleźć się także kupne słodycze (oreo, M&M’sy, żelki)
 • Kolor słodyczy powinien pasować do wystroju sali (dla najlepszego efektu)
 • Słodycze powinny być łatwo dostępne dla gości


0/5
Ilość ocen:
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
Inspiracje na

Wybierz dla siebie odpowiedniego usługodawcę. Z naszymi partnerami współpracujemy od lat. Potwierdza to ich profesjonalność i ukazuje naszą pozycję na rynku.

Kontakt Abart Wykładziny
adress-icon.png

Adres

Stary Wiśnicz 508
32-720 Nowy Wiśnicz

hours-icon.png

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 09:00 - 18:30
Sobota - Niedziela 09:00 - 22:30

reservation-icon.png

Rezerwacje

Przyjęcia, hotel - 607 769 094
Restauracja - 605 951 236